MAKTK ( Makina Tarım ) Hissesi Yükselişi


MAKTK Kodlu Makina Tarım Endüstrisi A.Ş Hisse senedi, içerisinde bulunduğumuz Mayıs ayının başından bu yana sağlam bir yükseliş gerçekleştiriyor.

25 Mart 2011 tarihinde 5,44 tl zirve fiyatına ulaşan MAKTK, bu tarihten itibaren hızlı bir düşüş trendine girmişti. Hissede bir yıl sonra oluşan fiyat 0,85 Tl oldu. Bu fiyatlamalardan da anlaşılabileceği gibi, MAKTK, son bir yıl içinde yatırımcılarının yüzünü fazla güldüremedi.

MAKTK, 2010 Yılının Mart ayında ise 1,4 tl fiyat sularında işlem görmekte idi. MAKTK Hissesinin 5 Tl’yi aşmasının akabinde, kar satışlarının gelmiş olması pek de anormal bir durum değil. Şimdi ise, gelen kar satışlarına tepki olarak güçlü alımların yapıldığına şahit olmaktayız.

Makina Tarım hissesi, 10 Mayıs 2012 gününün En çok kazandıran hissesi olmayı başardı. MAKTK, günü % 14,02 primle kapattı. Hissenin 10 Mayıs 2012 kapanış fiyatı : 1,22 Tl

MAKTK Hissesinde yaşanacak her türlü yeni gelişmeyi, Borsakolay.com takipçilerine aktaracağız.

MAKTK ( Makina Tarım ) Hissesi Yükselişi ile Benzer Yazılar:

10 Mayıs 2012 Saat : 6:30

MAKTK ( Makina Tarım ) Hissesi Yükselişi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."