New York Borsası istihdam verisine rağmen yükseldi


ABD’de Ocak ayı tarımdışı istihdam verisinin beklentinin altında gelmesine rağmen, ekonomik büyümenin, tahvil alımlarının azaltımına dayanacak kadar güçlü olduğu düşüncesiyle New York Borsası yükseldi; Standard&Poor’s 500 Endeksi Ekim’den bu yana en iyi 2 günlük kazancını kaydetti.

Expedia Inc., reklam ve otel rezervasyonlarındaki artışın satışları desteklemesiyle yüzde 14 değerlendi. Apple Inc., şirketin 14 milyar dolarlık hissesini geri alacağı haberi üzerine yüzde 1.4 primlendi. LinkedIn Corp., satış büyümesinin 5. çeyreğinde de yavaşlayacağını söylemesinin ardından yüzde 6.2 değer kaybetti.

New York Borsası istihdam verisine rağmen yükseldi ile Benzer Yazılar:

10 Şubat 2014 Saat : 3:55

New York Borsası istihdam verisine rağmen yükseldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."