New York Borsası Sert Düşüşle Kapandı


New York borsasında endeksler, günü küresel piyasalardaki satış dalgası nedeniyle sert düşüşlerle tamamladı.

Kapanışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 392,41 puan (yüzde 2,32) kayıpla 16.574,10 puana, Standard & Poor’s 500 Endeksi 47,17 puan (yüzde 2,37) düşüşle 1.943,09 puana ve Nasdaq Teknoloji Endeksi azalışla 146,34 puan (yüzde 3,03) 4.689,43 puana geriledi.

Küresel piyasalarda yılın ilk günlerinden bu yana devam eden değer kayıplarında, başta Çin’de başlayıp dünya geneline yayılan satış baskısının yanı sıra petrol fiyatlarındaki gerileme ve artan jeopolitik gerilimlerin etkili olduğunu belirtiliyor.

Çin’de borsa işlemleri, bugün endekslerin açılış zilinden yarım saat içinde yüzde 7 değer kaybetmesi nedeniyle günün kalan kısmı için durdurulmuştu. Buna, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) yuanın dolar karşısındaki referans kurunu Ağustos 2015’den bu yana en büyük müdahalesini gerçekleştirmesi neden olmuştu.

Analistler, ABD’de piyasaların yarın açıklanacak aralık ayı istihdam verilerine odaklanacağını bildirdi.

New York Borsası Sert Düşüşle Kapandı ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2016 Saat : 4:24

New York Borsası Sert Düşüşle Kapandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."