Nomura: Merkez tüm faiz koridorunu yukarı kaydıran artırım yapmalı


Nomura ekonomisti İnan Demir, Merkez Bankası’nın, iç ve dış şoklara karşı Türk lirasına “sürdürülebilir destek” sunma yeteneği konusundaki kuşkuların enflasyon verisinin ardından arttığını söyledi.

Demir, “Reel getirilerdeki hızlı erime TCMB’den daha kalıcı bir cevap gelmesini gerektiriyor. Bu cevap tüm faiz koridorunu yukarı kaydıran simetrik faiz artırımları şeklinde olmalı” dedi.

Demir, “Böyle bir hamle Türk lirasının risk-getiri profilinde daha kalıcı bir iyileşme getirebilir. Bu hamlenin yokluğunda, Türk lirasında olumsuz kalmaya devam ediyoruz” dedi.

Nomura: Merkez tüm faiz koridorunu yukarı kaydıran artırım yapmalı ile Benzer Yazılar:

4 Şubat 2017 Saat : 11:27

Nomura: Merkez tüm faiz koridorunu yukarı kaydıran artırım yapmalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."