Otomotivde yeni rekor gelebilir


Bu yılın ilk dört ayında gerçekleşen güçlü yurtiçi otomotiv satışları, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 2015 yılı için 825 – 875 bin olan pazar beklentisini 900 – 950 bin aralığına çekmesine neden oldu.

ODD tarafından bugün açıklanan verilere göre, yılın ilk dört aylık döneminde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 57,11 büyüdü. Sektörde söz konusu dönemde gerçekleşen güçlü yurt içi satışlar, yılsonu pazar beklentisinin yukarı yönlü revize edilmesine neden oldu.

2015 yılında daha önce 825 – 875 bin aralığında gerçekleşmesi beklenen pazar, nisan ayı satış rakamlarının beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından 900 – 950 bin aralığına revize edildi. ODD’nin bu beklentisi pazarda yıllık bazda yüzde 17 – 24 büyüme aralığına işaret ediyor.

Sektör temsilcileri gerek baz etkisi gerekse bu alanda talebin güçlü olması nedeniyle yıl sonunda otomobil satışlarında yeni bir rekor görülebileceğini tahmin ediyor. Otomotiv satışlarında rekora 910 bin adetle 2013 yılında ulaşılmıştı.

Otomotivde yeni rekor gelebilir ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2015 Saat : 10:42

Otomotivde yeni rekor gelebilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."