Parasını mevduatta tutanlar dikkat!


Türkiye’de yatırımcıların en fazla tercih ettiği yatırım araçlarının başında mevduat geliyor. Uzun yıllar çift haneli faiz getirilerine alışan mevduat yatırımcılarının yüzü son dönemde yaşanan faiz artışı ile bir miktar güldü. Peki faizlerdeki artış devam edecek mi?

HABERTURK.COM’un bu konuyla ilgili sorularını yanıtlayan ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun, “Petrol fiyatlarında son dönemdeki gerileme dış dengeye olumlu yansıyarak TL üzerindeki baskıyı nispeten rahatlatma potansiyeli taşısa da, enflasyondaki mevcut seviyeler düşünüldüğünde MB’nin bir süreden beri sürdürdüğü tedbirli duruşunu koruyacağını, dolayısıyla politika faizlerinde yıl sonuna kadar bir değişiklik yapmayacağını düşünüyoruz. Buna bağlı olarak, mevduat faizlerinin yılı şimdiki seviyelerine yakın kapatmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Parasını mevduatta tutanlar dikkat! ile Benzer Yazılar:

17 Ekim 2014 Saat : 8:26

Parasını mevduatta tutanlar dikkat! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."