Petrol devlerinin anlaşmasında göze çarpan problem


Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol arzını rekora yakın seviyelerde dondurma kararı petrol traderlerini pek etkileyemedi

Anlaşmanın sağlandığına dair haberin ardından petrolün varil başına fiyatı 31.50 doların üzerine çıksa da, WTI petrolü vadelileri o andan itibaren 30 doların altına geriledi.

Anlaşmanın petrol fiyatları üzerinde düşük etkide bulunmasının tek sebebi arzın kısılması yerine arzın dondurulması kararı alınması ya da anlaşmaya bağlı şartlar değil. Anlaşmanın fiyatları desteklememesinin bir nedeni de halihazırda en büyük iki petrol üreticisi olan Suudi Arabistan ve Rusya’nın üretimlerinde zaten uzun zamandır de facto bir üretim tavanının var olması.

Petrol devlerinin anlaşmasında göze çarpan problem ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2016 Saat : 6:21

Petrol devlerinin anlaşmasında göze çarpan problem Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."