Petroldeki düşüş yatırımcıyı karamsarlığa itiyor


Hedge fonları, varil fiyatlarının Ağustos’tan beri ilk defa 40 dolara yaklaşmasıyla, petrole daha da karamsar bakmaya başladı.

Winchester, Massachusetts’de Strategic Energy & Economic Research’den Michael Lynch, “Spekülatörler, dip seviyeyi bulmak için çalışmaya ve sonra yanılmaya devam ediyorlar” dedi.

Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) tarafından açıklanan veriye göre, para yöneticilerinin Batı Teksas Petrolündeki (WTI) kısa pozisyonları 10 Kasım’da biten haftada, yüzde 21 arttı. Net uzun pozisyon yüzde 16 azaldı.

Uluslararası Enerji Ajansının yayınladığı 13 Kasım tarihli rapora göre gelişmiş ülkelerdeki petrol stokları, OPEC ve OPEC dışı üreticilerin arz fazlasının etkisiyle, 3 milyar varillik rekor seviyeye yaklaştı. WTI, Pazartesi günü CFTC verisi öncesi, Ağustos ayından beri gördüğü en düşük seviyeye ulaştı.

Petroldeki düşüş yatırımcıyı karamsarlığa itiyor ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:17

Petroldeki düşüş yatırımcıyı karamsarlığa itiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."