Pioneer: Petrol, OPEC anlaşmayı uzatmazsa 40 dolara düşer


ABD’nin en önemli kaya Petrol ü üreticilerinden biri olan Pioneer Natural Resources Co.’nun Başkanı Scott Sheffield, OPEC’in bu yıl üretim kısıntısı anlaşmasını uzatmaması durumunda, Petrol fiyatlarının varil başına 40 dolara düşeceğini söyledi.

Sheffield, ABD’de kaya gazı üreticilerinin dikkatlerinin, OPEC ve OPEC dışı üreticilerin Haziran ayında sona erecek günlük 1.8 milyon varillik üretim kısıntısı anlaşmasını uzatıp uzatmayacağına çevrildiğini söyledi.

Sheffield, “Eğer OPEC uzatmazsa, Petrol ü 40 dolar seviyesinde göreeğiz,” dedi ve “Bunun ABD kaya Petrol ü işinde gelecekteki yatırımlar üzerinde önemli etkileri olacak” şeklinde görüş bildirdi.

Batı Teksas ve New Mexico’daki Permian bölgesinin son 2.5 yılda Petrol sondajları için en hareketli bölge olduğunu söyleyen Sheffield, Petrol ün 40 dolra düşmesi durumunda, bu bölgedeki sondaj kuyularının olumsuz etkileneceğini ve diğer bölgelerdeki kaya Petrol ü faaliyetlerinin ekonomik olmayacağını söyledi. Sheffield, ancak her şey yolunda giderse, bu bölgedeki üretimin şimdiki seviyesi olan günlük 2.3 milyon varilden 8 ila 10 milyon varile yükselebileceğini belirtti.

Pioneer: Petrol, OPEC anlaşmayı uzatmazsa 40 dolara düşer ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2017 Saat : 6:23

Pioneer: Petrol, OPEC anlaşmayı uzatmazsa 40 dolara düşer Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."