Piyasalar haftayı nasıl kapattı?


Borsa İstanbul (BIST), TL’deki değer kazancı ve yurtdışı borsalardaki yükselişe paralel olarak haftanın son işlem gününü yükselerek kapattı.

BİST, günü 958 puan artışla 75.638 puandan kapattı. Hisse senetleri günlük bazda yüzde 1.28 oranında değer kazandı.

100 günlük hareketli ortalamasından (74.000) destek alan endeks, haftayı yaklaşık yüzde 2 primle sonlandırmış oldu.

Diğer taraftan TL, Merkez Bankası’nın parasal sıkılaştırmaya gitmesinin etkisiyle diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine göre daha güçlü bir hafta geçirdi.

Piyasalar haftayı nasıl kapattı? ile Benzer Yazılar:

23 Kasım 2013 Saat : 7:41

Piyasalar haftayı nasıl kapattı? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."