Piyasalar “tedirgin” açılış sonrası yukarı döndü


Avrupa hisse senetleri, yatırımcıların Asya piyasalarında zayıflayan yuan ile tetiklenen satışların geride kaldığını düşünmeleri ile birlikte değer kazanırken, petrol yukarı yönde hareket etti.

Avrupa’da hisse senetleri, aralarında Credit Agricole SA ve Schneider Electric SE’nin de bulunduğu bazı şirketlerin beklenenden daha iyi kar açıklamalarının desteği ile yükseldi ve Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları yükselerek, ABD hisse senetlerinin beş ayı aşkın sürenin en güçlü iki günlük yükselişini devam ettirebileceğini işaret etti. ABD Hazine tahvilleri ve Japon yeni, güvenli liman talebinin soğuması ile birlikte kazançlarını geri verdi. Asya hisse senetleri, Güney Kore wonu ile birlikte, Çin’in yuanın günlük referans kurunda altı haftanın en güçlü düşüşünü yapmasının ardından değer kaybetti.

Piyasalar “tedirgin” açılış sonrası yukarı döndü ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2016 Saat : 6:20

Piyasalar “tedirgin” açılış sonrası yukarı döndü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."