Piyasalar yılı “olumlu” kapamaya yönlendi


Avrupa hisse senetleri, Mayıs 2008’den bu yana en yüksek seviyesinden gerilerken, altın zayıfladı. İtalyan tahvilleri, bu yılki son borçlanma ihalesinin ardından değer kazanırken, dolar yen karşısında son beş yılın en yüksek seviyesine çıktı ve ABD hisse senetleri fazla değişmedi.

Stoxx Europe 600 Endeksi, New York saati ile 09:31’de, yüzde 0.2 aşağıda seyrediyordu. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları, 27 Aralık’taki rekor seviyesinden yaklaşık yüzde 0.1 geriledikten sonra, kazanç ve kayıp bölgeleri arasında dalgalandı. İtalya’nın 10 yıl vadeli tahvillerinin faizi, 10 baz puan düşerek, yüzde 4.12’ye geriledi. Dolar yen karşısında yüzde 0.2 kadar değer kazanarak 105.41 seviyesine çıktıktan sonra, dalgalı seyretti ve Japonya’da Nikkei 225 Endeksi 1972’den bu yana en yüksek yıllık kazancını gerçekleştirdi. Altın yüzde 0.4 ve gümüş yüzde 1.9 değer kaybetti.

Piyasalar yılı “olumlu” kapamaya yönlendi ile Benzer Yazılar:

30 Aralık 2013 Saat : 6:25

Piyasalar yılı “olumlu” kapamaya yönlendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."