Rusya MB: Türkiye’ye yaptırımların enflasyona fazla etkisi olmaz


Rusya Merkez Bankası Türkiye sınırını ihlal eden Rus savaş uçağının vurulmasından ardından Türkiye’ye uygulanan yaptırımların olası etkilerini değerlendirdi.

Banka söz konusu yaptırımların enflasyona fazla etkisi olmayacağını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada Rus tedarikçilerin Türk ürünlerine alternatif bulmak için yeterince vakti olduğuna dikkat çekildi. Merkez Bankası ayrıca yaptırımların GSYH rakamlarına da kaydadeğer etkisi olmayacağını vurguladı.

Rus Merkez Bankası “Rusya’nın ticaretinde Türkiye’nin ufak bir payı olduğu dikkate alındığında ödemeler dengesinde ve GSYH görünümünde ‘belirgin’ bir etki olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Rusya MB: Türkiye’ye yaptırımların enflasyona fazla etkisi olmaz ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2015 Saat : 9:21

Rusya MB: Türkiye’ye yaptırımların enflasyona fazla etkisi olmaz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."