Sabancı Avivasa’yı halka arz ediyor


Sabancı Holding, müşterek yönetime tabi ortaklıkları Avivasa AŞ’nin halka açılması ile ilgili olarak esas sözleşme değişikliğine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) müracaat edildiğini bildirdi.

Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, müşterek yönetime tabi ortaklıkları Avivasa Emeklilik ve Hayat AŞ’nin şirket esas sözleşmesinin, şirket hisselerinin kalka arzına ilişkin sermaye piyasası kanunu ve SPK düzenlemelerine uygun hale getirilmesi amacıyla SPK’ya müracaat edildiği kaydedildi.

Sabancı Avivasa’yı halka arz ediyor ile Benzer Yazılar:

17 Temmuz 2014 Saat : 6:15

Sabancı Avivasa’yı halka arz ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."