SocGen: Reflasyon işlemleri küresel çapta canlanmaya hazır


Alain Bokobza önderliğindeki SocGen stratejistleri, geçtiğimiz birkaç ay boyunca “enflasyon haber akışlarının oldukça dirençli” olması göz önünde bulundurulduğunda, enflasyon beklentilerinde küresel çapta gerçekleşen düşüşün “Petrol e fazla odaklanılmasını” yansıttığını belirtti.

SocGen’in notunda, yeniden canlanan enflasyonun, “enflasyon verilerinin hedeflere yaklaşması”, gelişmiş ve gelişen ülkelerde GSYİH büyümesinin “nihayet yön çevirmesi” ve “daha fazla mali desteğin reel faizleri yukarı yönde desteklemesi” ile birlikte kademeli parasal sıkılaşmadan aldığı desteği sürdüreceği kaydedildi.

Perşembe günü yayınlanan notta, “Kısa vadeli volatiliteden ziyade uzun vadeli trendleri yansıtması gereken uzun vadeli piyasa bazlı enflasyon beklentilerinin Petrol fiyatlarıyla bu denli ilişkili olmasının mantıksız olduğu görüşündeyiz” ifadesi kullanıldı ve Petrol fiyatlarının 45-50 dolar etrafında sabitlenmesinin, “varlıkların yeniden temel prensiplere uygun bir şekilde işlem görmesine” imkan vereceği belirtildi.

SocGen: Reflasyon işlemleri küresel çapta canlanmaya hazır ile Benzer Yazılar:

7 Temmuz 2017 Saat : 12:00

SocGen: Reflasyon işlemleri küresel çapta canlanmaya hazır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."