Son Fed toplantısından bu yana ABD’de neler değişti


Dünya bugün üç haftakinden daha farklı görünüyor. Üç hafta önce Fed Başkanı Janet Yellen ve meslektaşları, 28-29 Temmuz Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında para politikasını tartışmak için bir araya gelmişlerdi. Bu toplantını tutanakları bu hafta içinde Çarşamba günü yayımlandı.

Fed toplantısından bu yana açıklanan veriler, istihdam piyasasının hala güçlenmekte olduğunu ancak aşırı düşük enflasyon riskinin yükseldiğini ve ABD dışı ekonomilerde kırılganlığın arttığını gösterdi. Bu da yatırımcıları, FOMC’un tahminlerini yeniden gözden geçireceği ve belki de Eylül ayı faiz artırımını olasılığını masadan kaldıracağını düşünmeye sevk etti.

Son Fed toplantısından bu yana ABD’de neler değişti ile Benzer Yazılar:

22 Ağustos 2015 Saat : 8:44

Son Fed toplantısından bu yana ABD’de neler değişti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."