S&P’nin Türkiye not değerlendirmesi 5 Mayıs’ta


Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin Türkiye’nin not değerlendirmesini 5 Mayıs Cuma günü yapması bekleniyor.

Ekonomist Gizem Öztok Altınsaç Bloomberg HT’ye yaptığı değerlendirmede S&P’nin kredi notu görünümünü negatiften durağana çekebileceğini belirtti…

S&P Ocak ayında Türkiye’nin kredi notunu korurken, not görünümünü “durağan”dan “negatif”e indirmişti. 20 Temmuz 2016’da Türkiye’nin kredi notunu düşüren kuruluş, Türkiye’yi “yatırım yapılabilir” seviyenin 2 basamak altında değerlendiriyor.

Türkiye’yi daha önce ‘yatırım yapılabilir’ kategoride değerlendiren Moody’s ve Fitch de geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına çekmişti.

Öte yandan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, bugün Türk bankaları için negatif görünümü koruduğunu açıkladı.

S&P’nin Türkiye not değerlendirmesi 5 Mayıs’ta ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2017 Saat : 12:34

S&P’nin Türkiye not değerlendirmesi 5 Mayıs’ta Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."