TEB’den ilk çeyrekte 340,6 milyon liralık kar


Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ilk çeyrek net karı 340,6 milyon lira oldu.

TEB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, bankanın aktif toplamı yıl başından itibaren yüzde 2 oranında artarak 81,5 milyar liraya ulaşırken, net karı 340,6 milyon lira olarak gerçekleşti. Krediler 2017 yılının ilk üç ayında toplam aktiflerin yüzde 70’ini oluştururken, toplam 57,3 milyar liralık kredilerin yarıya yakınını KOBİ’ler kullandı.

TEB’in 2017 yılının ilk çeyreğinde takipteki kredilerinin oranı yüzde 3,15 seviyesinde gerçekleşirken, aynı dönemde toplam mevduat ise yüzde 3 artarak 51,1 milyar liraya ulaştı. İstikrarlı büyümesini güçlü sermaye yapısıyla birlikte sürdüren TEB’in özkaynakları yüzde 5 oranında artarak 8,2 milyar liraya ulaşırken, sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 15,44 olarak gerçekleşti.

2017 yılının ilk çeyreğinde özellikle ekonomik aktivitenin canlanmasında çok önemli bir yer tutan Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediler TEB’in gündeminin ilk sıralarında yer aldı. Hem müşterilerine hem de ekonomiye değer yaratmak için “Daima iyi banka” vizyonuyla hareket eden TEB, KGF mekanizmasını da iyi kullanarak bankacılık sektörünün yüzde 5’lik kredi büyümesine önemli katkı sağladı.

TEB’den ilk çeyrekte 340,6 milyon liralık kar ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2017 Saat : 12:36

TEB’den ilk çeyrekte 340,6 milyon liralık kar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."