TSPOR Hisse Senedi Nisan Ayı Yorumları


TSPOR ( Trabzonspor Sportif A.Ş ) Şirketinin Hisse senedi, 2012 Nisan ayı içerisinde büyük değer kaybetti.

TSPOR Hissesi, Mart ayının son gününü 14,55 tl fiyatıyla kapatmıştı.

TSPOR 24 Nisan kapanış fiyatı ise : 11,05 Tl oldu.

25 Nisan 2012 Çarşamba gününe yatay başlayan TSPOR, ilk seansı 11,10 tl fiyatıyla kapattı.

Peki Trabzonspor Hissesindeki Düşüşün Sebebi Neydi ?

TSPOR hisse senedinde Nisan ayı içerisinde oluşan düşüşün temel sebebi, Şirketin hisse satması olarak belirtilebilir. Nitekim TSPOR, Nisan ayının birinci ve ikinci haftasında KAP’a gönderdiği bildirimlerle hisse senedi satışları yaptığını açıkladı. Yapılan hisse senedi satışları akabinde, hisse üzerinde yoğun bir satış baskısı oluştu ve kısa zamanda büyük kayıpların yaşandığını görebiliyoruz.

Senet satışlarının bir süre daha sürmesi bekleniyor. Bu da geri alımları geciktiren bir faktör olarak söylenebilir.

Hisse satışlarının yanında, kulübün sportif başarısızlıkları ve geçen seneye dair şampiyonluk beklentisinin giderek zayıflaması da düşüşe az da olsa katkı sağlayan yan faktörler olarak belirtilebilir.

TSPOR Hissesinde yaşanacak her türlü gelişmede, Borsakolay.com ziyaretçileri bilgi sahibi olacaktır. Bol kazançlar dileriz.

TSPOR Hisse Senedi Nisan Ayı Yorumları ile Benzer Yazılar:

25 Nisan 2012 Saat : 1:35

TSPOR Hisse Senedi Nisan Ayı Yorumları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."