TTKOM Hisse Senedi Yorumları Mayıs 2012


Türk Telekom hissesi, 14 Mayıs 2012 günü % – 3,01 kayıp yaşayarak, 7,08 tl ile kapanış gerçekleştirdi. TTKOM Hissesinde bugün, 7,20 desteğinin kırıldığını görebiliyoruz. Senet üzerindeki ikinci önemli destek noktasının ise 7.00 olduğu söylenebilir.

Son bir senedir 7 tl fiyatının altını TTKOM Hissesinde kolay kolay görmemekteyiz. Hissenin 7,00 tl fiyatını görmesinden hemen sonra, sene boyunca tepki alımlarıyla karşılaştık. Dolayısı ile 7,00 seviyelerinde güçlü bir destekle karşı karşıya olduğumuzu belirtmekte fayda var. Yine de yatırımcılara her ihtimali göz önünde bulundurmasını tavsiye ederiz.

TTKOM Hissesinin Mayıs sonunda büyük bir beklentisi mevcut. Bu beklentinin adı : Temettü beklentisi idir. Nitekim 25 Mayıs 2012 günü, Türk Telekom yönetim kurulu toplantısı yapılacak ve bu toplantıda, yatırımcılara kar payı dağıtılıp dağıtılmayacağı oylamaya sunulacak.

TTKOM Hissesi Temettü ödemesi hakkında http://borsakolay.com/ttkom-temettu-odemeleri-mayis-2012/ bu yazıyı incelemenizi önermekteyiz.

TTKOM Hissesinde 7,20 direnci tekrar aşıldığı takdirde, 2.direnç noktası 7,50, 3.Direnç noktası ise 7,70 olduğu söylenebilir. 7,70 hacimle aşıldığı zaman 7,88-7,90 seviyelerini görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Lakin hissedeki en önemli direnç seviyelerinden birinin 8 tl olduğunu da söylemeliyiz. 8 Tl’nin aşılması durumunda TTKOM’un önü biraz daha açık olacaktır.

Şimdilik takip edilmesi gereken en önemli haberin, “Temettü Haberi” olduğunu belirtelim. Tüm yatırımcılara sevgilerimle

TTKOM Hisse Senedi Yorumları Mayıs 2012 ile Benzer Yazılar:

14 Mayıs 2012 Saat : 6:53

TTKOM Hisse Senedi Yorumları Mayıs 2012 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."