Wall Street’te dalgalı seyir


S&P 500 Endeksi’nin 3 haftanın en büyük artışını kaydetmesinin ardından ABD borsaları enerji hisselerindeki düşüşle dalgalı seyrediyor.

S&P 500 Endeksi New York’ta saat 09:35’te %0.1’den daha az yükselerek 2,054.04 puan oldu. S&P 500 dün 3 günlük düşüşünü sonlandırmış ve Mayıs’ta gördüğü rekorun %3.6 altında kapanmıştı.

Bugün ABD’de açıklanan veriye göre gıda ve enerji fiyatlari hariç TÜFE bir önceki aydaki artışın ardından Ekim’de de yükseldi ve enflasyonun Fed’in hedefine yaklaştığını gösterdi. Açıklanan rakam, Mayıs ve Nisan’dan beri peş peşe gelen en iyi rakam.

Diğer bir veri ise Ekim’de imalat sanayi üretiminin 3 ayda ilk kez arttığını gösterdi. Toplam sanayi üretimi ise beklenmedik şekilde %0.2 düştü. Bugünkü verilerin ardından trader’ların faiz artış beklentileri %66’dan %68’e yükseldi.

Wall Street’te dalgalı seyir ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:19

Wall Street’te dalgalı seyir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."