Yabancılar net 236 milyon dolarlık menkul kıymet aldı


Yurt dışında yerleşik kişiler, geçen hafta net 48 milyon dolarlık hisse senedi aldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık menkul kıymet istatistikleri açıklandı.

Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 işlem günü gerçekleştirilen geçen hafta net 48 milyon dolarlık hisse senedi ve 187,7 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) aldı, 9,6 milyon dolarlık Özel Sektör Tahvil ve Bonosu (ÖST) sattı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin bir önceki hafta 48 milyar 325,9 milyon dolar olan hisse senedi stoku, söz konusu haftada 48 milyar 752,7 milyon dolara yükseldi.

Yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku da 31 milyar 365,7 milyon dolardan 31 milyar 695,6 milyon dolara çıktı.

Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ÖST stokları ise gerçekleştirdikleri 9,6 milyon dolarlık net satışla 926,3 milyon dolardan 916,7 milyon dolara geriledi.

Yabancılar net 236 milyon dolarlık menkul kıymet aldı ile Benzer Yazılar:

7 Temmuz 2017 Saat : 12:01

Yabancılar net 236 milyon dolarlık menkul kıymet aldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."