Yellen’den tahvil piyasasına faiz artırımı hatırlatması


Fed Başkanı Janet Yellen, tahvil piyasasına 2015 yılında en az bir faiz artırımı gerçekleşeceğini hatırlattı.

ABD Hazine tahvilleri, Yunanistan’ın borç müzakereleri ve düşen Çin hisselerinin etkisiyle 8 Temmuz’da 4 günlük bir ralliyi tamamlamasının ardından yön değiştirdi. Yunanistan krizinde bir çözüme ulaşılacağı iyimserliğinin artması ve Çin hisselerindeki toparlanmanın yanı sıra Fed Başkanı’nın değerlendirmeleri, 2013’ten bu yana en büyük iki günlük düşüşün genişlemesine katkı sağladı. Çin hisselerindeki toparlanma, dünyanın ikinci en büyük ekonomisindeki erime endişelerini hafifletti.

New York’taki United Nations Federal Credit Union baş yatırım yetkilisi Christopher Sullivan, “Sıkılaştırma özellikle gelecek haftaki verilerin olumlu gelmesi halinde tekrar gündeme oturacak. Bu da esasen Yellen’in anlatmaya çalıştığı nokta. ABD tahvil piyasaları bunu yansıtıyor gibi görünüyor” dedi.

Yellen’den tahvil piyasasına faiz artırımı hatırlatması ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2015 Saat : 9:52

Yellen’den tahvil piyasasına faiz artırımı hatırlatması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."