Yen dolar karşısında güçleniyor


Yen dolar karşısında teknik bir seviyenin altında kalmasının ardından ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe’in yaptığı yorumlarla hükümetin para biriminin son zamanlardaki zayıf durumundan endişe duyduğu spekülasyonlarını canlandırması ile güçleniyor.

Yen, göstergelerin son dönemdeki düşüşlerin aşırı olduğu sinyali vermesinin ardından Yeni Zelanda doları ile birlikte yükselerek doların 3 yılın en büyük çeyrek dönemlik kazanca ilerlemesini yavaşlattı. Yeni Zelanda, bugün hükümet tarafından açıklanan verinin Ağustos ayında ticaret açığının beklenmedik şekilde daraldığını göstermesinin ardından 1 yıla yakın bir sürenin en düşük seviyesinden yükseliş gösterdi. ABD doları önemli para birimleri karşısında, Fed New York Başkanı William C. Dudley’nin güçlenen doların ABD büyümesini olumsuz etkileyebileceğini söylemesinin ardından yükselişi sonlandırdı.

Yen dolar karşısında güçleniyor ile Benzer Yazılar:

24 Eylül 2014 Saat : 9:43

Yen dolar karşısında güçleniyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."